DK18979/2018 Myway Gundogs Butler

Unghundsmester 2020 

Retrievermester 2021

Norsk Retrievermester 2022


 
Butler står til avlstjenste til egnede tæver



 
           Sundhed
Født 10.11.2018
HD A
AD 0
Øjenlyst Intet Påvist d.03.12.2020

PRA Fri
SD2 Fri
EIC Fri
CNM Fri
STGD1 Fri 

HD Index 111 d.01.02.22 
 
           Top Resultater
Dansk Retriever klub resultater B prøver:

03.05.20 Bestået Brugsprøve
13.05.20  1 pr. Begynderklassen Koldt vildt
22.06.20 1 pr. Åben Koldt vildt
09.08.20 Unghundmester - Titel UHM2020
20.06.21 Retrievermester - Titel RM2021
14.04.22 2v m/ CK Clausholm 


Dansk Retriever Klub Working Tests:

15.05.21 1 WT Vinder
26.04.22 5WT Vinder

Dansk Retriever klub A prøver 

21.11.20 1 pr. Åben A
03.10.21 2 v Ck Vinder A


Retrievernes Jagthundeklub resultater:

18.07.20 Bestået Apporteringsprøve
25.07.20 Udmærkelse Åbenklassetest
10.07.22 1 Vinder Working Test

21.11.20 Udmærkelse Åbenklasse Markprøve

21.07.22 Excellent Eliteklassen Sverige

03.09.22 1 Vinder i grundomgangen ved Norsk Mesterskab
04.09.22 Norsk Retrievermester 2022 

11.09.22 2 nd Vinder for Hold WT sammen med Tina Shilling Hansen/ Woody og Charlotte Rasmussen/Bosse


 

 
DKBRCH & DKJCH & SEJCH & NOJCH & NORDJCH
Bedgebrook Moonshaddow
DK05183/2009
HD A - AD 0
GBFTCH Bedgebrook Excalibur
HD A - AD 0
GBFTCH
Hamford Zealot of Highsea's
GBFTCH
Pocklea Remus
Hamford Jay
Muddymile Dunlin of Bedgebrook GBFTCH
Tasco Broom - Tip of Carnochway
GBFTCH
Staindrop Kite
Altiquin Gazelle of Bedgebrook
HD A - AD 0
GBFTCH IEFTCH
Myreton Diablo of Glenloch
GBFTCH
Baildonian Baron of Craighorn
Graighorn Tillie
Altiquin Breeze
DK05463/2006
HD A - AD 0
GBFTCH
Graighorn Bracken
Carraigait Abba
DKBRCH & SJCH
Retrievermester 2019
Nordisk 2021
2 v Cacit
EC Hungarn 2021 Very Good
Stenhøjgårds Fascination
DK04330/2016
Sor
Kelmagra Cruise
DK18857/2015
Sort - HD A - AD 0
GBFTCH
Asterix Aguzannis Of Chyatsworth
KCSB2495CW
INTBHCH
Ragweed's Travel of Craighorn
KCAH0902862
Fernshot Olivia
KCAH01620506
HD A - AD 0
Leacaz Lexxi
KCAL01248205
GBFTCH
Lowforge Aragon Of Leacas
KCSB4352CU
HD B - AD 0
Rimrock Redstart Of Leacaz
KCSB3570CS
DKBRCH & DKJCH
CDE vinder 2015
INT Cacit
Stenhøjgårds Brit
DK07396/2009
Sort - HD A - AD 0
DKJCH & DKWTCH
Hillus Powel
DK17882/2007
Sort - HD B - AD 0
GBFTCH
Rod Wallace of Leadburn
KCSB3348CL
GBFTCH
Broadlaw Eva
KCSB4387CK
DKBRCH & DKDKKJCH & DKJCH & DKK05
CDE vinder 2009
INT Cacit
Retrievermester
Trompeterbakkens Dina
4 Vinder A prøve
Kali-Kama Tomba
26026/94
Sort - HD A2
1 pr. Åben A
Benholm Evie
04099/2000
Gul - HD A - AD 0
Klik her for at få dit eget GoMINIsite